Tajomný náhrdelník

august, 2020

so08aug19:0020:30Tajomný náhrdelník

Detaily podujatia

Divadelné predstavenie divadelnej skupiny teatro ORLUS.

Viac informácií:

Romantika, mágia čarodejníc, plánovaná potupa kráľovnej, intrigy a nástrahy prefíkaného kardinála, dramatické zvraty, ale hlavne osudové perly kráľovninho náhrdelníka. Toto všetko je možné zažiť počas scénického podujatia Tajomný náhrdelník.

Počas druhej augustovej soboty herci z teatra ORLUS odhalia ďalší kúsok slovenských dejín, keď divadelne vyrozprávajú príbeh plánovanej zrady Beatrix Luxemburskej, manželky uhorského kráľa Karola Róberta z Anjou.
Prostredníctvom divadelného stvárnenia dramatických pasáží sa návštevník osobne stretne so samotnou kráľovnou Beatrix, zákerným kardinálom a jeho intrigami, s menej urodzenými obyvateľmi kráľovského dvora, ale aj s postavami čiernej mágie.
Kráľovná v nestráženej chvíli odhalí svoje tajomstvo dobrosrdečnej, ale príliš zhovorčivej a nie veľmi múdrej komornej. Práve tá nechtiac záhadu kráľovninho perlového náhrdelníka vyzradí počas spovede kardinálovi. Ten sa „klebety“ okamžite chopí a snaží sa ju využiť vo svoj prospech. Vymyslí plán na verejnú potupu a skompromitovanie Beatrix Luxemburskej. Aby kardinál získal dôkaz o kráľovninej nevere, tak svoje sily spojí so svetom mágie a kúziel. Na dokonanie kardinálovho plánu čarodejnica Aurora a jej učenkyňa Oxana ukuchtia čarovný nápoj.

Bude mať zázračný nápoj správne účinky? Vypláva nakoniec ukrývané tajomstvo na povrch alebo sa ho predsa podarí utajiť? Akú úlohu v tomto príbehu zohrajú perly z kráľovninho náhrdelníka?

Čas

(Sobota) 19:00 - 20:30

Miesto konania

Nyáryovská kúria

Námestie sv. Floriána 108/6

Organizátor

Kultúrno-spoločenské centrum Bučanyinfo@nyaryovska-kuria.sk Námestie sv. Floriána 108/6, 919 28 Bučany

celý kalendár podujatí