Z prípravy dokumentu o Michalovi Belákovi

V dnešnú nedeľu (9. augusta 2020) bolo priezvisko Belák určite najskloňovanejšie slovo v Bučanoch. Do Nyáryovskej kúrie zavítal pán Ľubo Belák, ktorý aktuálne pracuje na dokumentárnom filme o svojom otcovi Michalovi Belákovi. Film by mal byť dokončený k nedožitým 100. narodeninám nášho rodáka. Pred kameru si zasadli tí, ktorí si uchovávajú spomienky na tohto vtipného a charizmatického človeka, ktorý preslávil Bučany ako herec, spevák i konferencier.

Spomínali dnes Mária Bunčeková i Mária Radošovská, vzdialené príbuzné – dcéry bratranca a sesternice Michala Beláka, Margita Paulíková a Mária Zaťková, bývalé susedky rodiny Belákovej, Anna Kubovčíková, dcéra priateľov Michala Beláka i Peter Málik, syn kolegov z časov ochotníckeho divadla i celoživotných priateľov Michala Beláka.

Ďakujeme Krištofovi Gabrielovi Novákovi za pomoc pri príprave a demontáži techniky v našom dočasnom nahrávacom štúdiu.

Po skončení natáčania smerovali kroky pána Ľuba Beláka na návštevu manželov Liptákových, ktorí žijú v súčasnosti v rodnom dome Michala Beláka.

Film by mal byť dokončený už budúci mesiac a jeho premiéra v Bučanoch je naplánovaná na poslednú septembrovú nedeľu, kedy v Nyáryovskej kúrii otvoríme výstavu venovanú nášmu rodákovi.

Máte sa na čo tešiť!

zdielať článok:

späť na oznamy