Súťaž o najstaršiu vianočnú fotografiu z Bučian

Keďže podujatia sú počas tohtoročného adventu značne obmedzené, vymysleli sme pre Vás novú súťaž a budeme radi, ak sa do nej zapojíte aj Vy!

Jej zámerom je zozbierať čo najväčší počet fotografií s tematikou Vianoc z Bučian z minulého storočia. Podmienkou je len to, aby fotografia bola zrealizovaná v Bučanoch alebo boli na nej odfotení „Bučančania“. Súťaž potrvá do 18. decembra 2020 a v jej závere odmeníme súťažiaceho, ktorý prinesie najstaršiu fotografiu. Odmena je zatiaľ prekvapením.

Do súťaže sa môžete zapojiť tak, že prinesiete svoju fotografiu v pracovnom čase do Nyáryovskej kúrie, kde bude zdokumentovaná a obratom Vám aj vrátená. Ak máte možnosť fotografiu vo vysokom rozlíšení zoskenovať, pošlite nám ju s popisom na našu mailovú adresu info@nyaryovska-kuria.sk.

Potešíme sa aj fotografiám Bučian pod snehovou pokrývkou, či fotografiám, ktoré zachytávajú našich predkov pri činnostiach, ktoré sa viazali k adventnému, vianočnému a všeobecne zimnému času.

Ilustračná fotografia zachytáva rodinu Osohovú počas Vianoc na Čechovom (cca 1960). Autorom fotografie je Milan Fančovič.

zdielať článok:

späť na oznamy