Storočnica Michala Beláka

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany a hudobník Ľubo Belák pripravili spoločne program Vivat Belák!, ktorý bude pripomienkou 100. nedožitých narodenín Michala Beláka, speváka, herca, konferenciera a rodáka z Bučian. Pán Michal Belák sa v Bučanoch narodil presne 29. septembra 1920.
Program Vivat Belák! sa uskutoční v priestoroch Nyáryovskej kúrie v nedeľu 27. septembra 2020 a začne o 14.30 h premietaním filmu Sto rokov do neba, ktorý pre túto príležitosť pripravil ako poctu otcovi syn Ľubo Belák. V dokumentárnom filme budú účinkovať aj pamätníci z Bučian a film bude mať na tomto podujatí svoju premiéru.
V tento budeme otvárať aj spomienkovú výstavu venovanú nášmu rodákovi. Nazvali sme ju Povedz mi, otec. Vernisáž zahájime o 16.00 h a v jej programe zaznie aj legendárna pieseň, ktorá dala meno aj našej výstave. U nás ju zaspieva Ľubo Belák so svojou sestrou Janou, pôvodnou ženskou interpretkou tejto piesne. V programe bude možné počuť aj autentické spomienky Michala Beláka na Bučany v podaní herca Martina Hudeca.
Z dôvodu platných epidemiologických opatrení, z ktorého vyplýva aj menší počet návštevníkov, ktorý môžu byť naraz prítomní v sále kúrie, zopakujeme premietanie dokumentárneho filmu Sto rokov do neba aj o 17.30 h.
Spomienkovú výstavu Povedz mi, otec bude možné navštíviť v tento deň už od 14.00 h v priestoroch severného krídla Nyáryovskej kúrie.

Srdečne Vás pozývame!

Foto: Antom Šmotlák (Tatra Revue)

zdielať článok:

späť na oznamy