Príďte na podujatie Drotár ide…

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany realizuje aj počas týchto prázdnin projekt poučno-tvorivých dopoludní pre deti a dospelých. V tomto roku je pod názvom DOTKNIME SA REMESLA! venovaný téme tradičných remesiel a bude prebiehať vždy v stredu o 10.00 h v priestoroch Nyáryovskej kúrie v Bučanoch.

V siedmu prázdninovú stredu, 14. augusta 2019 o 10.00 h, pozývame deti i dospelých na podujatie Drotár ide, ktoré bude prezentáciou drotárskeho remesla a cestách drotárov (aj) do našej obce. Súčasťou podujatia bude aj „drotárska“ tvorivá dielňa s majstrom Ivanom Slezákom, na ktorej si návštevníci vyrobia z drôtu drobné ozdoby. V úvode podujatia vystúpi s ľudovou piesňou Eliška Krchňáková. Srdečne Vás pozývame!

Pri tejto príležitosti prosíme občanov, ktorí vlastnia zaujímavé drotárske výrobky po svojich predkoch, odrôtované keramické výrobky, staré zadrôtované hrnce, či akýkoľek iný výrobok drotára, aby tieto zapožičali a priniesli v pracovnom čase do Nyáryovskej kúrie. Predmety budú zdokumentované a zaradené do výstavy remeselných výrobkov z Bučian, ktorá potrvá do konca prázdnin. Po tomto termíne budú vrátené majiteľom.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE.

zdielať článok:

späť na oznamy