Prázdninový projekt o botanike

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany bude realizovať aj počas týchto prázdnin poučno-tvorivý projekt. Bude to už 5. ročník a opäť sa zameriame na regionálnu tému – tentoraz to bude botanika našej oblasti. Tému i realizáciu v exteriéri sme prispôsobili aktuálnej situácii a stále platným epidemiologickým obmedzeniam. Veríme, že počasie nám bude priať!

Podujatia projektu budeme realizovať v už osvedčenom termíne a čase – každú stredu od 8. júla do 12. augusta 2020 začneme každé podujatie vždy o 10.00 h. Projekt sme nazvali BUČANIKA – BUČIANSKA BOTANIKA. Pripravujeme ho v spolupráci so Súkromnou základnou umeleckou školou v Bučanoch i Vlastivedným múzeom v Hlohovci. Predstavíme rastliny, stromy, liečivé bylinky i úžitkové plodiny, ktoré u nás rastú. Vrátime sa aj do minulosti a pripomenieme si bohatstvo parkov, ktoré sme tu v minulosti pri kaštieli i kúrii mali, predstavíme si najstaršie stromy, ktoré u nás rastú. Nezabudneme ani na Výskumný šľachtiteľský ústav v Bučanoch a stopu, ktorú zanechal v histórii (nielen) našej obce. Okrem poznávania, budeme aj veľa tvoriť a uskutočníme aj niekoľko vychádzok do prírody!

Ako predošlé ročníky, tak aj tento je určený pre všetky vekové kategórie, preto pozývame nielen deti, ale aj rodičov a starých rodičov!

zdielať článok:

späť na oznamy