Pozvánka na prvé prázdninové podujatie

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany organizuje aj počas týchto prázdnin projekt poučno-tvorivých dopoludní pre deti a dospelých. V tomto roku bude pod názvom DOTKNIME SA REMESLA! venovaný téme tradičných remesiel a bude prebiehať vždy v stredu o 10.00 h v priestoroch Nyáryovskej kúrie v Bučanoch.

V prvú prázdninovú stredu, 3. júla o 10.00 h, Vás pozývame na podujatie Rubáš, fertucha i prucel s prezentáciou tradičného spôsobu odievania, ukážkou obliekania do ženského kroja i ukážkou výroby výšiviek. V závere podujatia prebehne tvorivá dielňa pre deti, ktoré na nej budú vymaľovávať tradičné predlohy na vyšívanie spôsobom vyšívania.

Srdečne pozývame všetky deti i dospelých a špeciálne tých, ktorí vlastnia pekné kroje prosíme, aby sa podujatia zúčastnili oblečení v nich. Zároveň prosíme občanov, ktorí by boli ochotní zapožičať staré súčasti krojov na prezentáciu na tomto podujatí, aby ich pred podujatím priniesli do Nyáryovskej kúrie. Ak by u niekoho existovali rozvyšívané časti krojov, budeme radi, ak by ich taktiež na podujatie zapožičali. Predmety budú vrátené hneď po skončení podujatia.

Tešíme sa na stretnutie!

zdielať článok:

späť na oznamy