Posledná novembrová nedeľa bude o SNP

V poslednú novembrovú nedeľu – 24. novembra 2019 – sa budeme v Nyáryovskej kúrii venovať téme Slovenského národného povstania. Od 14.00 h do 18.00 h budete mať poslednú príležitosť navštíviť počas víkendu výstavu Slovensko v rokoch druhej svetovej vojny a Slovenské národné povstanie, ktorú sme pripravili v spolupráci s Vlastivedným múzeom v Hlohovci. Súčasťou výstavy je aj malá expozícia Lietajúci rodák venovaná nášmu rodákovi, letcovi Augustínovi Kubovičovi, ktorý zahynul počas Slovenského národného povstania a od ktorého smrti uplynulo v minulom mesiaci 75 rokov.
V tento deň Vás pozývame o 16.00 h aj na prednášku Situáciu na západnom Slovensku v čase vypuknutia SNP a odchod piešťanskej posádky do povstania historika Mgr. Andreja Bolerázskeho z Balneologického múzea v Piešťanoch. Návštevníkom priblíži prostredie piešťanskej posádky, v ktorej absolvoval výcvik aj náš rodák Augustín Kubovič, bojovník v SNP a príslušník Leteckého pluku z Piešťan. Časť prednášky bude preto venovaná práve jemu.

Počas poslednej novembrovej nedele budú v čase od 14.00 h do 18.00 h sprístupnené aj stále expozície i výstava Štyridsať rokov spomienok, ktorá na vystavených fotografiách predstavuje 40 rokov činnosti organizácie zdravotne znevýhodnených v Bučanoch.

Srdečne Vás pozývame!

zdielať článok:

späť na oznamy