Posledná januárová nedeľa aj so Zayovcami

AKTUALIZÁCIA:
Kultúrno-spoločenské centrum Bučany oznamuje, že z dôvodu karantény budú expozície Nyáryovskej kúrie v poslednú januárovú nedeľu – 30. januára 2022 – ZATVORENÉ! Plánované podujatie POHĽAD DO ZAYOVSKEJ HROBKY sa uskutoční v náhradnom termíne, o ktorom Vás budeme čoskoro informovať.

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany oznamuje, že expozície Nyáryovskej kúrie sú v režime OP otvorené počas pracovného týždňa v utorok a vo štvrtok od 9.00 do 12.00 h a v stredu od 14.00 do 17.00 h. V tomto týždni môžete navštíviť Nyáryovskú kúriu aj v nedeľu 30. januára 2022 od 14.00 do 18.00 h.

Srdečne Vás pozývame predovšetkým na výstavu Z TOVÁRNE DETSKEJ RADOSTI, ktorá predstavuje zaujímavú zbierku trojkoliek a kočíkov z TDV (Továrny dětských vozidel) v Duchcove, ktorej majiteľmi sú Mária a Michal Vrábloví z Bučian. Výstava je doplnená o fotografie malých obyvateľov našej obce so svojimi prvými dopravnými prostriedkami.

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany zároveň oznamuje, že v nedeľu 30. januára 2022 sa počas otváracích hodín bude opakovane premietať krátky dokument POHĽAD DO ZAYOVSKEJ HROBKY, ktorý zachytáva sondovanie Zayovskej hrobky na Dolnom cintoríne v Bučanoch počas jej archeologického výskumu v máji minulého roku a ponúka aj unikátne pohľady do vnútra hrobky. Podujatie je prvým podujatím projektu NÁVRAT ZAYOVCOV DO BUČIAN.

Srdečne Vás pozývame!

zdielať článok:

späť na oznamy