O hrnčiarskom remesle

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany realizuje aj počas týchto prázdnin projekt poučno-tvorivých dopoludní pre deti a dospelých. V tomto roku je pod názvom DOTKNIME SA REMESLA! venovaný téme tradičných remesiel a bude prebiehať vždy v stredu o 10.00 h v priestoroch Nyáryovskej kúrie v Bučanoch.

Piate podujatie projektu sa uskutoční v stredu 31. júla 2019 o 10.00 h . Prácu na NA HRNČIARSKOM KRUHU predvedie majster džbankár a kachliar – Michal Horník ml. z Dolných Lovčíc. Deti i dospelí si budú môcť prácu na hrnčiarskom kruhu vyskúšať, ale aj ručne modelovať na pripravenej tvorivej dielni. Okrem toho čaká v úvode podujatia návštevníkov prezentácia o hrnčiarstve, jeho histórii a tradícii v našom regióne i malý kultúrny program v podaní Dominiky Šimanskej.
Srdečne Vás pozývame!

Pri tejto príležitosti prosíme občanov, ktorí vlastnia zaujímavé hrnčiarske a keramické výrobky, ktoré používali ich predkovia, aby ich zapožičali a priniesli v pracovnom čase do Nyáryovskej kúrie. Predmety budú zdokumentované a zaradené do výstavy remeselných výrobkov z Bučian, ktorá potrvá do konca prázdnin. Po tomto termíne budú vrátené majiteľom.

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE.

zdielať článok:

späť na oznamy