Nová knižka o osudoch našej rodáčky

Na knižnom trhu sa len pred pár dňami objavila knižka Margaréta biela rozprávajúca životný príbeh Heleny Weinwurmovej, ktorá sa 24. apríla 1925 narodila do židovskej rodiny Weissovcov práve v Bučanoch. Ako mladé dievča odišla s prvým západoslovenským transportom do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau, kde prežila dlhé roky, ktoré ju navždy poznačili. Autorkou knižky je novinárka Petra Nagyová a svoje spomienky na mamu a jej vyrovnávanie sa s prežitými bolesťami do knižky pridali Peter a Pavol Weinwurmovci. V knižke nechýbajú ani autentické spomienky Heleny Weinwurmovej na detské roky v Bučanoch, ale aj smutné udalosti, ktoré predchádzali odchodu rodiny Weissovcov z Bučian.

V stredu 24. apríla 2019, v deň nedožitých 94-narodenín Heleny Weinwurmovej, bola knižka predstavená v predajni Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave. Podujatia sa zúčastnil aj Ing. Rastislav Kurinec, starosta Obce Bučany, i Mgr. Dagmar Nováková z Kultúrno-spoločenského centra Bučany.

Ak Vás informácia o tejto výbornej knižke zaujala, nenechajte si ujsť stretnutie s dvojicou autorov – Petrou Nagyovou a Petrom Weinwurmom, ktoré sa uskutoční v pondelok 29. apríla 2019 o 19.00 h v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave.

Vzhľadom na významnú súvislosť s našou obcou, pripravujeme prezentáciu knižky o našej rodáčke aj v priestoroch Kultúrno-spoločenského centra Bučany. O termíne Vás budeme informovať.

zdielať článok:

späť na oznamy