Noc múzeí v Nyáryovskej kúrii

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany si v týchto dňoch pripomína 5. výročie činnosti v reprezentačných priestoroch zrekonštruovanej Nyáryovskej kúrie v Bučanoch. Inštitúcia sa z bodu nula za päť rokov vyprofilovala na úspešnú kultúrnu ustanovizeň.

Pri príležitosti celoslovenského podujatia Noci múzeí a galérií by sme radi oslávili päť rokov našej činnosti a pozvali starých i nových návštevníkov na prehliadku nášho sídla. V sobotu 15. mája v čase od 17.30 do 20.30 h bude možné navštíviť naše stále expozície, ale aj aktuálne výstavy a prezentácie. V galérii je od septembra minulého roku sprístupnená výstava POVEDZ MI, OTEC… venovaná hercovi, spevákovi a konferencierovi Michalovi Belákovi, rodákovi z Bučian pri príležitosti jeho nedožitej storočnice. V stredovekej pivnici bude možné obdivovať dočasnú výstavu (NIELEN) SEDEM SMRTEĽNÝCH HRIECHOV, ktorá je výberom z tvorby maliara a tatéra Tomáša Kasala žijúceho v Bučanoch. V spoločenskej sále bude prebiehať prezentácia fotografií nazvaná PÄŤ ROKOV KULTÚRY z bohatej činnosti Kultúrno-spoločenského centra Bučany. Nezabudli sme ani na deti, POSKLADANÁ KÚRIA je aktivita určená práve pre ne. Vstup na podujatie je zdarma a každý záujemca bude môcť vyplniť zlosovateľný kupón. Spomedzi všetkých potom vylosujeme jedného detského a jedného dospelého návštevníka, ktorý od nás získa NARODENINOVÝ DARČEK.

Práve večerná prehliadka bola v roku 2016 prvým podujatím pre verejnosť v priestoroch Nyáryovskej kúrie po začiatku aktívnej činnosti Kultúrno-spoločenského centra Bučany. Fotogalériu z podujatia nájdete v tomto odkaze.

Mgr. Dagmar Nováková

zdielať článok:

späť na oznamy