Čítanie na pokračovanie

V čase, keď sú naše priestory pre verejnosť zatvorené, pripravili sme pre Vás čítanie na pokračovanie z knihy Kríž pod vinohradom a úžerník. Prvý diel čítania bol zverejnený na facebookovej stránke KSC Bucany – Nyáryovská kúria v nedeľu 29. marca 2020 po 14.00 h. Pokračovať v uverejňovaní ďalších častí budeme vždy v utorok, štvrtok a v nedeľu v premiére o 9.00 h. Druhá kapitola bude odvysielaná v utorok 31. marca, posledná kapitola v utorok 14. apríla. Čítanie je naplánované do 8 častí, presne podľa kapitol tohto útleho diela. Všetky časti nájdete po zverejnení na spomenutej facebookovej stránke.

V edícii Lacné zošity v Tlačiarni Adolfa Horovitza vyšla knižka po prvý krát pred viac ako sto rokmi a vychádzala potom opakovane vo viacerých vydaniach. Je dnes najstarším známym knižným dielom, ktorého dej je vsadený do prostredia našej obce. Aj keď príbeh je vymyslený…

Na ilustračnom obrázku je jedno z lacných zošitových vydaní diela Kríž pod vinohradom a úžerník spolu s portrétom jeho autora – Augustína Pauloviča.

zdielať článok:

späť na oznamy