Čas spomienok

Nebezpečenstvo koronavírusu spomalilo v posledných dňoch život takmer každého z nás… Doma zostali deti, študenti i početní dospelí… V mnohých domácnostiach sú aj v spoločnosti starých i prastarých rodičov… Rodiny tak neplánovane získali priestor tráviť spolu viac času, venovať sa v bezpečí domova aktivitám, na ktoré nie je počas bežných dní čas… Takými môžu byť aj rozhovory, spomienky a rozprávanie tých najstarších… Mnohí už určite siahli po starých fotografiách a rodinných albumoch a povedali si, že teraz je ten správny čas pohrabať sa v nich, spýtať sa konečne babky, či dedka, kto to vlastne na nich je a poznačiť si to…

Kultúrno-spoločenské centrum Bučany už takmer štyri roky zhromažďuje, archivuje a digitalizuje zaujímavé príbehy i akékoľvek fotografie z našej obce. Ak by ste chceli byť súčasťou tohto projektu aj vy, budeme veľmi radi. Možno práve teraz je tá správna situácia, pretože s odchodom každého človeka odchádza jedna nenapísaná kniha spomienok. Zapojiť sa do projektu ČAS SPOMIENOK je pomerne ľahké – stačí počúvať a zapísať príbehy a rozprávania Vašich najbližších, nech sa to týka čohokoľvek i kohokoľvek v Bučanoch v akomkoľvek čase – spomienky na udalosti, ľudí, zábavné rodinné historky… Prípadne môžete rozprávanie aj nahrávať, bude to možno pre Vás jednoduchšie. Rovnako nás potešia akékoľvek staré fotografie Bučian a z Bučian, tiež bez akéhokoľvek obmedzenia.

Vaše otázky môžete smerovať na Mgr. Dagmar Novákovú na týchto kontaktoch – 0904 54 54 36 alebo kultura.bucany@gmail.com.

V galérii oznamu si môžete prečítať spomienku pani Márie Ščibravej, rod. Lopašovskej (1932), ktorú dopĺňa aj fotografia zobrazujúca udalosť, ktorú popisuje.

Tešíme sa na spoluprácu!

zdielať článok:

späť na oznamy